Адам Барч: науковець і митець. До 200-річчя зі дня смерті

Виставка
20 серпня – 10 жовтня 2021 року
Відкриття 19 серпня о 17:00

Адам фон Барч – талановитий гравер, мистецтвознавець і основоположник наукового вивчення історії гравюри. Він присвятив своє життя одному із найпопулярніших видів графіки свого часу – репродукційній гравюрі, своєрідному “мистецтву перекладу мистецтва”.

Репродукування Барчем рисунків часто було пов’язане з його науковою діяльністю: він описував відомі колекції, укладав їхній каталог і, одночасно, відтворював кращі рисунки. На виставці “Адам Барч: науковець і митець” можна буде познайомитися саме з його репродукційними гравюрами, які у творчості Барча нерідко були більш значущими, ніж авторські.

Барч був куратором імператорської колекції гравюри у Відні. Результатом дослідження і систематизації цього величезного зібрання стала головна праця Барча “Le peintre graveur” (“Художник гравер”). Видання нараховувало 21 том і включало короткі біографії художників і каталог їхніх гравюр, систематизований за техніками і сюжетами, який містив докладні описи, перерахування різних станів, а також перелік відомих старих копій. Окремо Барч уклав каталоги гравюр Рембрандта, Гвідо Рені та його учнів, Лукаса ван Лейдена, Антуана Ватерло і свого сучасника Мартіна фон Молітора. Їхня наукова вагомість така, що й сьогодні їх перевидають, доповнюючи новою інформацією.

Вибрані твори Адама фон Барча з колекції Музею Ханенків представлені з нагоди вшанування 200-річчя його пам’яті, яке світ відзначає 21 серпня цього року. Абсолютна більшість робіт на виставці буде показана вперше.

Кураторка виставки: завідувачка наукового відділу графіки Олена Шостак

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
вул. Терещенківська, 15-17, 
м. Київ  |  тел. +38 (0)44 235-32-90
Графік роботи  |  ср, чт, пт, сб, нд  |  10:30 — 17:30

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *