Афиша мероприятий. Куда пойти в Киеве

Кирил Проценко. Палкий.

21 червня – 29 липня 2018 року
У Мистецькому арсеналі відкриється виставка «Кирил Проценко. Палкий».
На виставці будуть представлені твори Кирила Проценка, що в мистецтві проявив себе як «людина-оркестр», як художник-універсал. Тут сплітаються в одне найрізноманітніші види, теми, жанри, періоди, серії, медіуми — від оригінальної техніки випалювання до фотографії, відео, кіно та інсталяції.
У фокусі проекту представлено пірографічну серію «Випалювач», де відкрито обігруються та імплантуються прийоми кітчу й архетипи масової культури.
Кирил Проценко (1967 – 2017 рр.) — учасник сквоту «Паризька комуна», працював переважно у трансавангардному живопису. Свідомі буквалізм і баналізація, з яких раптом виникає гострий конфлікт — головна риса, властива не тільки полотнам автора, а і його творчості в цілому.
Мистецький арсенал
вул. Лаврська, 10-12

Антропогенез: витоки, предмет, тіло Євген Шаповалов

До 20 липня 2018 року
В арт-галереї «Мануфактура» проходить персональна виставка чернігівського художника Євгена Шаповалова під назвою «Антропогенез: витоки, предмет, тіло».
Антропогенез дослівно означає виникнення та розвиток (генезіс) людини (антропос) в широкому сенсі. В контексті мистецтва та даної виставки – це еволюція людства у проявах його стародавніх культур, творів, предметів та показ самих людей без зайвих прикрас.

LERA LITVINOVA GALLERY. Антропология

Открытие галереи и выставки современного искусства «Антропология»
7 июня — 20 июня 2018
7 июня в 18.00 состоится торжественное открытие нового художественного пространства Lera Litvinova Gallery. Галерея современного искусства, известная знаковыми проектами как в Украине, так и в Германии, Бельгии, США и др., встретит гостей по новому адресу в самом центре города.
Первой выставкой, которая откроет арт-пространство является проект-исследование «Антропология». Куратор проекта Леонора Янко, искусствовед, арт-менеджер и директор Lera Litvinova Gallery: «Древнегреческий философ Протагор говорил, что человек есть мерилом всех вещей, это личностное единство души и тела. Наш проект показывает всю противоречивость человеческой природы, сложность реальных земных условий ее существования, естественную необходимость и абсолютные ценности. Сегодня, рефлексируя многовековые учения, художники утверждают глубинную иррациональность личности, естественное влечение к добру, счастью и гармонии … »

Фріда і Дієго. Перший Fridafest

23.05 – 17.06.2018
Національний музей Тараса Шевченка
Спільний проект ГО «Чотири королеви» — засновників Міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Kiev Fest та Посольства Мексики, присвячений геніальній мексиканській художниці Фріді Кало. У програмі: виставка, що розповідає про легендарні стосунки Фріди і Дієго Рівери, мексиканська музика, а також презентація полотна українського художника Андрія Єрмоленка «Фріда. Орнамент Свободи«.

Катерина Таїландська

1.06–17.06.2018
Національний музей Тараса Шевченка
Фотовиставка, що відкриє правдиву історію киянки Катерини Десницької — дружини Принца Сіаму Чакрабонгсе, матері Принца Чули.
В рамках виставки відбудеться презентація українського перекладу світового бестселлера «Катя і Принц Сіаму». Авторка книги — Її Величність Наріса Чакрабонґсе, онука головної героїні проекту. Родинну сагу вона написала разом із британкою Ейлін Гантер. Читачі зможуть відчути дух часу, в який жила Катерина Десницька, а також що насправді відбувалося за лаштунками королівського двору Сіаму.

Арт-проект Ольги Кондрацької «Ріка життя»

З 24 травня по 7 червня в Національному інформаційному агентстві – Укрінформ буде проходити виставка художніх творів Ольги Кондрацької «Ріка життя», в рамках якої автор представить увазі відвідувачів серію картин, присвячену місту Києву.
Арт-проект Ольги Кондрацької «Ріка життя» є унікальним за своїм задумом і розвитком. У колекції картин з однойменною назвою – понад сто полотен живопису. На виставці буде представлена одна із серій картин, присвячених столиці, підібрана таким чином, щоб кожна людина змогла знайти те ідеальне поєднання кольорів, яке наповнить її життєствердною енергією.
Коротко. У творчому доробку Ольги Кондрацької — члена Американського інституту архітектури, архітектора-дизайнера зі світовим ім’ям і глибоко українською душею, – сотні проектів у сфері архітектури, дизайну і декорування інтер’єрів, успішно реалізованих у країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки. Кожна поїздка — це новий досвід, незабутні враження і унікальне поєднання фарб, які втілюються в нових, незмінно затишних інтер’єрах і прекрасних картинах. Полотна цього майстра живопису затребувані, її роботи знаходяться в фондах національних музеїв України, чимало картин поповнили приватні колекції в Україні, Італії, США, Сінгапурі, Угорщині, Франції, Бразилії…

УКРІНФОРМ
М.Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16, ст. м. «Театральна»

VІII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

З 30 травня по 3 червня у Мистецькому Арсеналі триватиме VІII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Інтелектуальна подія країни, що об’єднує літературу й мистецтво. Близько 200 українських письменників і 75 гостей з 30 країн світу , понад 150 видавництв і нішевих проектів представлять свої найкращі новинки, а дизайнери, ілюстратори, художники – виставкові проекти.
м.Київ, вул. Лаврська, 10-12

Виставка живопису Марини Барановської. Voloshyn Gallery

17.05.2018 по 30.06.2018 Voloshyn Gallery представляє персональну виставку живопису Марини Барановської, молодої берлінської художниці, що має українське коріння. Барановська відома своєю експресивною і сюрреалістичною манерою та монументальністю творів, і це перша її персональна виставка на Батьківщині.
Про серію робіт, що представлені на виставці, художниця розповідає так:
“Згідно задуму експозиція складається із двох частин. Інспірацією до першої частини цієї серії мені послужив образ трьох відьом із шекспірівської трагедії “Макбет”. Другу частину експозиції на противагу першій я умовно називаю Раєм.

 

До Міжнародного дня музеїв 2018. Виставка: Венеція Найясніша / Venezia La Serenissima

18 травня – до Міжнародного дня музеїв Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків та Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького презентують виставку Венеція Найясніша / Venezia La Serenissima.
На виставці представлені твори різних видів мистецтва 16 – 19 століть, які були народжені у Венеції, а також ті, що виникли під її впливом: портретний та пейзажний живопис і графіка, зокрема, мініатюри Розальби Карр’єра, картини Франческо Ґварді, Бернардо Белотто, Ґаспаре Діціані, Франческо Фонтебассо, славетне венеціанське скло і майоліка, текстиль і унікальні вироби меблярів. Більшість творів із колекції Музею Ханенків демонструватимуться вперше, після завершення ґрунтовної реставрації та досліджень.
Вхід до музею 18 травня вільний.

Персональна виставка яскравого живопису Антона Гудзікевича

17 лютого LERA LITVINOVA GALLERY представляють персональну виставку Антона Гудзікевича, де будуть показані одні з найяскравіших пейзажних робіт майстра.
Антон Гудзікевич – ялтинський пейзажист, член Національної спілки художників України. Митець пройшов шлях від традиційного живопису до нового осмислення школи кримського імпресіонізму, та створив свій унікальний художній почерк на полотнах, який відомий всьому світу. Його роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, США, Китаю, Іспанії, Німеччини та ін…
Київ, вулиця Ділова, 1/2, Tetris Hall. Вхід вільний

 

 

FLASHBACK. УКРАЇНСЬКЕ МЕДІА-МИСТЕЦТВО 1990-х

01.03.2018, Мистецький арсенал
Цей проект продовжує серію виставок, присвячених історії сучасного українського мистецтва – іменам, явищам, школам, періодам. Мета таких проектів – створення через виставкове дослідження певної візуальної антології, наповненої новими концептуальними поглядами, значеннями і смислами.
Київ, вул. Лаврська, 12

 

Голоси Києва
20.03-15.04.18
З «Голосами Києва» швейцарська художниця Катерина Гфеллер малює боротьбу за ідентичність країни, яка постраждала від війни та соціальних потрясінь, прагнучи відстояти західні цінності. Митець дивиться на те, як Київ змінюється після Майдану 2014 року. Використовуючи відео, фотографії, тексти та аудіозаписи, художниця прагне створити еволюційну подорож по всьому музею.
Національний музей Тараса Шевченка
Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

 

Українські еліти ХVІІІ – поч. ХХ ст.: у пошуках ідентичності
27.02-24.05.18
Через творчість Тараса Шевченка та його біографію буде представлено козацько-старшинські роди та їхніх нащадків, а також представників фінансової еліти ХІХ ст. як складової українського соціуму. Через весь проект, що охоплює понад два століття, проходитиме розповідь про конфлікти та інтриги, життєві і політичні драми, а також таємниці української аристократії: Розумовських, Лизогубів, Кочубеїв, Закревських, Скоропадських та інших.
Національний музей Тараса Шевченка
Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

 

(Р)ЕВОЛЮЦІЯ МІФУ: трансформація кобзарства в ХІХ – ХХІ століттях
Відкриття виставки 22.02.2018 о 19:00
Головна ідея – показати, як упродовж 300 років (р)еволюціонував феномен українських народних співців та яку роль у цьому процесі відіграв Тарас Шевченко і радянська влада. У рамках проекту передбачаються кураторські екскурсії, покази фільмів, концерти українських кобзарів, бандуристів і лірників.
Національний музей Тараса Шевченка
Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

 

Михаил Деяк. Рудольф Бурда. «Диалог»

07.02.2018 — 25.02.2018
Открытие: 7 февраля в 19.00, VoloshynGallery, Киев, ул. Терещенковская, 13
Voloshyn Gallery представляет совместную выставку чешского художника Рудольфа Бурды и украинца Михаила Деяка «Диалог». На выставке посетители смогут увидеть диалог между скульптурами из стекла и лаконичными пейзажами на стекле.
Цикл минималистичных пейзажей Деяка называется Space, что, как известно переводится как «космос», хотя автор скорее имел в виду более общее значение — «пространство». В этих работах художник не стремится навязать зрителю свое видение или мысли, скорее рассчитывает на то, что зритель вступит в диалог с работой и самим собой. Space — это психологический проект о нашем внутреннем мире.

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *