«Екзистенційна ностальгія». Скульптура Володимира Кочмара

26 червня Арт-галерея «Мануфактура» запрошує на відкриття виставки скульптури Володимира Кочмара «Екзистенційна ностальгія».
Лейтмотивом експозиції стали пошуки відповідей на питання людського існування та багатовимірності людського втілення. Творчість Володимира Кочмара – віддзеркалення роздумів на теми буття, взаємозв’язків між нашою сутністю та зовнішньою оболонкою. Відповіді скульптор знаходить крізь гармонію форм та їхню архітектоніку. Виставка «Екзистенційна ностальгія» – втілені у бронзі філософсько-поетичні роздуми скульптора.

«Людина і машина, де закінчується матеріальний світ і починається духовний, чи правильно ми розвиваємось і рухаємось? Основна моя туга – це пошук такої побудови архітектури і конституції, яка би не кидалась в очі, а лишалася пластикою, що, очищена від всяких “ізмів”, працює на поетичність образу».

Експозиція робіт Володимира Кочмара представлена круглою скульптурою та рельєфами, що охоплюють 20-річний часовий проміжок та дозволяють прослідкувати розвиток мистецького діалогу між скульптором, матеріалом та екзистенційною тематикою.


Володимир Кочмар народився в Україні 1970 року. Закінчив Харківське державне художнє училище (1990-1992), Харківську державну академію дизайну і мистецтв (1992-1997). З 1997 року – викладач в Харківському національному університетібудівництва і архітектури. Доцент кафедри малюнку в ХНУБА. З 1995 – активний учасник регіональних, республіканських та міжнародних виставок та симпозіумів. З 2000 року – член Національної асоціації художників України. Володимир – лауреат міської премії (2008, Харків). Призер Всеукраїнської трієнале скульптури (2008, ЦБХ, Київ), і Всеукраїнської трієнале скульптури (2020 року, ЦБХ, Київ). Роботи Володимира зберігаються в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» (Київ, Україна), Національному музеї «Київська картинна галерея» (Київ, Україна), Харківській міській галереї Сергія Васильківського (Харків, Україна), Національному музеї імені Андрея Шептицького (Львів, Україна), зібранні галереї АРТ-Пенза (Пенза, Росія), автомобільному музеї Цзілінь (Чанлунь, Китай) та ін. Твори скульптора також знаходяться в приватних зібраннях в Україні, Росії, Канаді, США, Японії, Австралії, Швейцарії, Франції, Португалії.
Виставка Володимира Кочмара «Екзистенційна ностальгія» триватиме в арт-галереї «Мануфактура» з 26 червня по 19 серпня.
Вхід вільний!

Арт-галерея «Мануфактура»
Обухівське шосе, 2
щодня з 11.00 до 19.00
+38 (044) 200-9747
pr.art.manufactura@gmail.com

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *