Ірина Саченко. «Історія кохання»

«Художники пишуть очима кохання, і тільки очима кохання варто судити їх»
Лессінг

Ірина Саченко народилась 16 грудня 1966 року в Києві. Закінчила Академію образотворчого мистецтва і архітектури, факультет станкової графіки. Член Національної спілки художників України. Персональні виставки проводить з 1993 року.
Ірина Саченко – українська художниця зі світовим ім’ям, картини якої знаходяться в приватних колекціях в Україні, Італії, Польщі, Франції, США. Лауреат мистецького конкурсу, присвяченого 50-річчю ООН, представництво ООН в Україні. Нагороджена Українським фондом культури та Фондом сприяння розвитку мистецтва численними грамотами та відзнаками.
Мова образотворчого мистецтва універсальна – вона скорочує відстані, долаючи будь-які перешкоди. Вона зрозуміла кожному, потрібно лише ненадовго забути про нескінченну метушню і доторкнутися до вічного дива мистецтва. Наша сьогоднішня гостя – художниця Ірина Савченко – володіє цією мовою майстерно. Вона творить не просто фарбами, але й емоціями, творчим поривом, створюючи на своїх полотнах особливий настрій. У своїх творах вона ніби «вальсує» легким пензлем у межах індиго, насиченої охри та небесно-блакитного кольору.


Ірино, творчі люди дуже часто черпають своє натхнення з мандрівок. Чи любите Ви подорожувати і які країни, міста вас особливо вразили?
Запам’ятовуються всі подорожі, адже кожна з них особлива. Я закохуюсь в усі країни, де буваю, намагаюсь помічати якісь незвичайні речі і відкривати для себе щось нове. Кожна поїздка — це цінний досвід, незабутні враження і унікальне поєднання фарб, які потім втілюю в картинах. А побувала я в багатьох країнах, виокремити якусь одну улюблену дуже важко. Проте на першому місці для мене, мабуть, є Рим з його величною архітектурою, також Париж, в якому «живе» повітря кохання, а там, де кохання, не може бути погано. Фантастична і сильна енергетика Барселони… Цей список можна продовжувати ще довго.
Всі країни мають культурний код, який я відчуваю підсвідомо. Він в кольорі, архітектурі, музиці, мові й кухні. Все це разом надихає, вражає і дарує ідеї для творчості.
Процес створення картини, мабуть, досить тривалий.


Який етап для Вас найважливіший, найцікавіший?
Найважливіше в роботі для мене – це початок. Тому що початок – це ще чиста сторінка, яку потрібно заповнити новою історією. Кожна моя робота повноцінна, абсолютно закінчена, я не прихильник створення серій робіт.
Яке значення для Вас має колір? Адже дивлячись на Ваші полотна, помітно, що Ви дуже щедрі на колір !
Колір і динаміка на картині – для мене чи не найважливіші! Моя виставка «Історія кохання» підібрана за кольоровою гамою так, щоб кожна людина знайшла ідеальне поєднання кольору, яке наповнить її життєдайною енергією. Адже кольори допомагають освіжити почуття й знову радіти красі навколишнього світу. Також я не люблю щось застійне, стале, нерухоме. На картині має все рухатись: і люди, і квіти, і море.. Все!
А чому саме така назва – «Історія кохання»? Яка вона Ваша «love story»?
«Історія кохання» мене — це комфортний простір, укриття, маленький замкнений світ, в якому панує атмосфера ніжності та романтики. Це почуття, що виходить з середини нашої свідомості, а потім знову туди повертається. У кожної людини виникає потреба ізолюватись від шаленого, динамічного світу, заховатись, забутись та відчути себе захищеним і щасливим.

067 866-46-25
ІРИНА САЧЕНКО

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *