LERA LITVINOVA GALLERY представляє: Юлія Поручник «Натюрморт. Естетика класики»

Кожен художник за допомогою фарб і пензля виражає себе і емоційно транслює концепції своїх творів. Що б зрозуміти картину, перш за все, потрібно зрозуміти самого художника. Адже тільки його думки відкривають ідеї і смисли, приховані в роботах.
Українська художниця Юлія Поручник недавно презентувала нову виставку в просторі Lera Litvinova Gallery «Натюрморт. Естетика класики». В інтерв’ю автор розповіла про свою нову виставку, творчий шлях і чому фрукти ідеальна форма існування Всесвіту.

Інтерв’юер: Рано чи пізно в житті кожного митця все перевертається – в момент, коли він вирішує пов’язати своє життя із творчістю. Що спонукало Вас взяти до рук пензлі?
Юлія: Я була достатньо успішним фінансистом тривалий час. Але всередині щось постійно відгукувалося на думки про малювання. В 2014 році я придбала набір для малювання – це були три полотна, набір основних фарб та мольберт. З того дня, все в моєму житті й змінилося.

І: Ваші полотна наповнені яскравістю і барвистістю. Чи є якісь секрети Вашої техніки?
Ю: Так, безумовно. Секрет дуже простий – любов. Любов до життя, до дітей, до людей, до мистецтва. Барви життя для мене постійно розкриваються на полотнах в різноманітних кольорах та, навіть у монохромії.

І: Творчі сили не завжди приходять тоді, коли берешся за фарбу, часто вони настигають в найнеочікуваніший момент. Що слугує для Вас джерелом емоцій, які просяться на полотно?
Ю: Мені пощастило в тому, що коли я беруся за фарби, точно знаю, що буду малювати. Бо це я можу робити в свій вільний час — вільний від виховання трьох дітей. Цей вільний час дорого коштує – а отже, повинен бути наповнений максимальною концентрацією на витворі та великою працездатністю.

І: Кожен витвір мистецтва – це емоції та почуття митця у момент творіння. Ви зазвичай звертаєтесь до творчості під час кризових моментів чи у піднесеному настрої?
Ю: В житті бувають різні моменти. Але коли ти береш в руки пензлі, то забуваєш про всі негаразди. Існує тільки мистецтво в цей момент.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було віднайти свій почерк, свою особливу мистецьку нішу, у якій найприємніше творити?
Ю: Власний почерк сформувався достатньо легко та швидко. Для мене власний стиль — це поєднання таких течій, як реалізм та імпресіонізм в одній роботі.

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Деякі художники, наприклад, надають перевагу вже продуманим мотивам, залишаючись прихильником єдиного стилю. Інші – не уявляють свого життя без творчих досліджень. Чи відкриті Ви для новизни і експериментів у мистецтві?
Ю: Кожна нова робота – це новий експеримент мого почерку, ідеї та композиції. Ніколи не знаєш, як саме вимальовувати той чи інший предмет мистецтва. Кожен раз усе відбувається спонтанно та інтуїтивно.

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?
Ю: Феномен художника – це втілення найчарівнішого у матеріалі. Завдання художника – дарувати людям позитивні емоції та відображати почуття людини у кольорах, які правдиво говорять про це.

І: Нова виставка «Натюрморт. Естетика класики» представляє Вашу творчість у жанрі натюрморт. Полотна, що входять до експозиції, яскраві та водночас витончені. Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?
Ю: Я дуже люблю фрукти та овочі, дуже! В їх смаку та кольорі я знаходжу ідеальні форми існування всесвіту. Я хочу звернути увагу глядача на ці прості, звичайні та водночас найчарівніші чудеса природи. Вони неперевершені!
Виставка триватиме до 4 листопада.

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *