Прем’єра вистави «Заручники»

Мистецький арсенал, 6 — 8 жовтня.

Мистецький арсенал запрошує на прем’єру вистави «Заручники» за п’єсою британського драматурга Девіда Едгара Pentecost 6,7 та 8 жовтня.
Вперше п’єса одного із найвідоміших драматургів сучасності, Девіда Едгара звучить українською мовою. 18 акторів, 10 різних мов, справжній спецназ, реінкарнація Троцького, мультимедійна сценографія і неймовірний простір другого поверху Мистецького арсеналу.

Церква. Мечеть. Стайня. Камера тортур. Склад продовольчих товарів. Арсенал. Кладовище. Це історія однієї покинутої церкви, де знайдено сенсаційну фреску. Місцева мистецтвознавиця стверджує, що Ренесанс почався у Східній Європі. Ймовірно, історія Західного мистецтва буде кардинально переписана. Міністерство Культури, націоналісти, Голова Суду, Католицька та Православна церкви, міжнародні експерти та місцева кураторка вступають у боротьбу за цінний живопис, з яким кожен пов’язує своє світле майбутнє. Але усе змінюється, коли церкву захоплюють біженці…
Робота театральної лабораторії Мистецького арсеналу з п’єсою «Pentecost» демонструє повний цикл адаптації драматургічного європейського тексту до українського культурного контексту — «від перекладу до вистави». Роботу над матеріалом було розпочато у 2017 році з перекладу п’єси українською мовою та друком видання у «Видавництві Анетти Антоненко». На другому етапі відбулися сценічні читання, які відвідав сам автор. Довготривалий проект роботи з текстом класика сучасної британської драми фіналізує прем’єра вистави у Мистецькому арсеналі.

Девід Едгар – один з найбільш знакових представників британської генерації драматургів post–1960. Автор понад 60 п’єс, які ставилися в Royal National Theatre, з 1976 року на правах довгострокової асоціації – в Royal Shakespeare Company, Birmingham Repertory Theatre, Royal Court, багатьох театрів США, Канади, Східної, Центральної та Західної Європи, Австралії.

Ольга Данилюк – режисерка-постановниця вистави «Заручники», кураторка Театральної лабораторії Мистецького арсеналу «Другий поверх». Докторка наук, театральна режисерка і дизайнерка. Навчалася у Львівській Академії Мистецтв, закінчила магістратуру MA Scenography, під керівнивництвом Peter Brooks, в Central Saint Martins College, University of Arts, London. Свою творчу кар’єру в театрі починала в Нью Йорку асистенткою відомої бродвейскої дизайнерки Ann Hould-Ward. Працювала як театральна дизайнерка і режисерка у США, Великій Британії, Росіі, Італії.
«Ставлю за мету розвиток нових перформативних форм в Україні, налагодження міжнародної творчої співпраці, формування інтердисциплінарного підходу у практиці і теоріі театру та розвиток інноваційних методів взаємодії театру з новими технологіями».

Під час вистави відбудеться виставка робіт студентів кафедри сценографії та екранних мистецтв НАОМА де будуть представлені макети та ескізи до вистав, як реалізованих так і не здійснених. На виставці відвідувачі матимуть нагоду зазирнути «за лаштунки» процесу створення театрального висловлення.

Додаткова інформацфя і квитки

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *