Юрій Мусатов та Sky Art Foundation на Paris Design Week 2017

Авторська рубрика Віти Кравчук

Невдовзі в Парижі стартує тиждень дизайну Paris Design Week 2017, що проходить вже сьомий рік поспіль. Кожного разу ця подія приваблює величезну кількість відвідувачів та гостей з різних країн світу, зацікавлених сучасним дизайном. У програмі тижня: виставки, лекції, майстер-класи, які будуть відбуватися на різних локаціях по всьому місту. Учасниками тижня дизайну стануть інститути, галереї, студії дизайну, модні магазини і бутіки, майстерні, готелі і ресторани, які погодилися надати свої простори для експозицій дизайнерам і художникам з усього світу, які приїдуть до Парижу. Організатори розробили спеціальні маршрути по місту, щоб учасники могли краще орієнтуватися у великому різноманітті експозицій.

Цього року команда українських дизайнерів презентує проект “Трансформація” в рамках Paris Design Week відразу на двох локаціях: Les Docks та Українському культурному центрі в Парижі на авеню де Мессін. Виставка відбудеться з 8 по 13 вересня 2017 року.

Учасники: Сергій Махно та його студія Sergey Makhno Architects, MZPA, MoDi, Sky Art Foundation та Юрій Мусатов, Валерій та Катерина Кузнєцови, лабораторія Миколи Каблуки Expolight ArtGlass, SVOUA Studio, Наталія Колпакова. Організатори українського проекту – Prostir86, Creaheart.

Тема українського проекту, що буде презентовано на Paris Design Week — “Трансформація” (Transformation).  Ідея покликана відобразити процес сучасного перетворення українського предметного дизайну та мистецтва, їх стрімкий та багатовекторний розвиток. 

Щороку дизайн змінює оболонку предметів, прагнучи до більш яскравого її прояву. Або, навпаки, тяжіє до спрощення, намагаючись знайти ідеальну форму, позбавлену зайвого. Метою експозиції є продемонструвати здатність предметів трансформувати простір та свідомість. На виставці представлені об’єкти, що наділені функцією трансформації. Експонати можуть мати конкретні побутові призначення, або бути аксесуарами-прикрасами, створювати та трансформувати атмосферу, в якій людина не просто існує та функціонує, а “живе”, і відчуває всі барви життя, матеріального та духовного.
Transformation_Paris Design Week 2017, це перш за все, зміна нас самих під впливом та завдяки діям, які відбуваються навкруги та процесам, які пульсують всередині кожного.

У межах PDW 2017 Sky Art Foundation презентує серію нових робіт відомого українського скульптора Юрія Мусатова під назвою «My Planet». Це колекція скульптур, присвячених життю однієї планети, що є аналогією життя кожного живого об’єкту, із характеристиками, що має кожний живий організм: чуттєвість та пристрасність, пластичність і динаміка, делікатність та крихкість. Скульптури Юрія Мусатова «проведуть» глядача по різних стадіях життєвого циклу планети: від зародження, через ії розвиток та трансформацію.

На тижні дизайну в Парижі буде представлено 9 керамічних об’єктів Мусатова, що експонуватимуться вперше. Для кераміки Юрія Мусатова характерними є постійні пошуки нових форм, технологічні експерименти, концептуальний зміст та інтелектуальна простота. Його об’єкти автономні та самодостатні як у мистецькому просторі, так і в дизайнерськи оформленому інтер’єрі.

«Я намагаюся вирішити головну художньо-технологічну проблему, показати нові можливості кераміки. Пояснити глядачеві, що це не просто глина, а витвір з колосальною енергією, яка вивільнюється в результаті потрапляння суб’єкта в її поле. Я намагаюся створювати речі, які б розкривали мій внутрішній світ», – розповідає художник.

Кераміка Юрія Мусатова – інтелектуальна. У його творах виявляється індивідуальність, неординарне бачення властивостей матеріалу, новаторське застосування технологій і технік, синтетичність простору і самого арт-об’єкту. Для його творчості характерним є прагнення до переосмислення авангарду, виявлення архаїчної сутності, нових конструктивних, пластичних і кольорових якостей. 

 

***

Юрій Мусатов народився 1981 року в м. Конотоп Сумської обл. 2008-го року закінчив Львівську національну академію мистецтв, факультет декоративно-прикладного мистецтва, відділ художньої кераміки. Починаючи з 2004 року Юрій Мусатов активно бере участь у престижних виставках, симпозіумах, бієнале професійної кераміки в Україні та за її межами. Неодноразовий переможець міжнародних стипендіальних програм та спеціалізованих конкурсів. Роботи Мусатова зберігаються в приватних та музейних колекціях України, Польщі, Німеччини, США, Португалії, Словенії, Латвії, Білорусі. Творчість Юрія Мусатова представляє Sky Art Foundation.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий контекст. 

 

Больше статей из рубрики «Увлечения»:

MERX & Business gallery: пространства арт-возможностей

Арт в салоне красоты

Алена Юрьева: арт в жизни, творчестве и отношениях

Стихии жизни Валентины Жуковой

Куда идти, если в душе живет художник?

 

 

Поделиться в соц. сетях

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *